ताजा खबर

हावाबाट बिजुली निकाल्ने कार्यको परीक्षण सफल

प्रकाशित मिति: January 8, 2017

loading...


सुदूर खबर, अछाम, पुस २४ । अछामको कमलबजारमा पहिलो पटक हावाबाट बिजुली निकाल्ने कार्यको परीक्षण सफल भएको छ । शनिबार निर्माण कार्यको जिम्मा लिएको कृष्न ग्रील विराटनगर र टेब्सुन जेवि कम्पनिले परीक्षण गरेको हो ।

अछामको कमलबजारमा हावाबाट बिजुली बाल्ने योजना सहित मंसिर महिनाको तेश्रो हप्ताबाट काम तिव्र गतीमा भइरहेको छ । वैकल्पिक उर्जा प्रर्वद्धन केन्द्रको सहयोग र स्थानीयको श्रम तथा अनुदानमा शुरु गरिएको उक्त आयोजनामा विजुली बाल्नका लागि विद्युत भवन निर्माण र पंखा जोडिसकिएको छ भने खम्बा गाड्ने काम भइरहेको छ ।

उक्त आयोजनाबाट २० किलोवाट क्षमता हावाबाट र ११ किलोवाट विद्युत सोलार बाट उत्पादन गरी कमलबजार नगरपालिका वडा नं ८ बजार क्षेमा हाललाई बिस्तार गरिने कमलबजार नगरपालीकाका कार्यक्रम अधिकृत भिम खतीवडाले जानकारी दिनुभयो । सोलार जडान र तार जोड्ने तथा केही विद्युतिय खम्बा गाड्ने काम बाँकी रहेको आयोजनाका उपभोक्ता समिति अध्यक्ष नृप बोहराको भनाइ छ ।

उनका अनुसार पुस महिनाभित्र काम सक्ने र माघ १ गतेबाट कमलबजार क्षेत्रका १४७ घरधुरीमा विजुली बल्ने छ । यो आयोजनाबाट करीब ४ हजार जनसंख्या लाभान्वित हुने भएका छन । वैल्पिक उर्जा प्रर्वद्धन केन्द्रको र स्थानियको जनश्रमदान गरी करीब २ करोडको लगानिमा सो काम सुरु गरीएको नगरपालीकाका इन्जिनियर लेखनाथ उपाध्यायले जानकारी दिनुभयो । बाह्रै महिना हावा चलीरहने कमलबजारमा हावाबाट विजुली बल्नेमा ढुक्क रहेको उहाले बताउनुभयो । हावाबाट विजुली बल्ने भए पछि स्थानियले पनि जनश्रमदान गरीरहेका छन ।

Loading...

loading...


सम्बन्धित शीर्षकहरु

समाचार

करेन्ट लागेर एक युवतीको मृत्यु

बाग्लुङ, माघ ४ । बाग्लुङको रायडाडाँमा करेन्ट लागेर एक युवतीको ज्यान गएको छ......

ममताको उपचारका लागि १० लाख ३५ हजार रुपैयाँ सहयोग

काठमाडौं, माघ ४ । स्वर्गीय पत्रकार कर्ण बोहराकी पत्नी ममतालाई धनगढीका......

नेपाल-चीन थिंक ट्यांकसम्वन्धी सम्मेलन आजबाट सुरु हुँदै

काठमाण्डौँ, माघ ४ । नेपाल-चीन थिंक ट्यांकसम्वन्धी सम्मेलन आजबाट......

साढे ८ किलो चरेशसहित एक जना पक्राउ

काठमाण्डौँ, माघ ४ । प्रहरीले साढे ८ किलो चरेशसहित एक जनालाई थानकोट......

धादिङमा बस दुर्घटना : दुई जनाको मृत्यु

काठमाडौं, माघ ४ । धादिङको खाल्टे–५ पतेनीमा बस दुर्घटना हुँदा गम्भीर घाइते......

Open

loading...

© २०७3 सर्वाधिकार सुरक्षित सुदुर पश्चिम खबर, Design By: www.ekumar.com.np