सिगास ४ पोटेऐनी टोलमा खानेपानीको हाहाकार

व्यवस्था फेरियो- स्थानीयको अवस्था फेरिएन

बैतडीको सिगास गाउँपालिका वडा नं. ४ को पोटेऐनी टोलमा खानेपानीको हाहाकार भएको छ। हिउँदको समय सुरु भएसँगै विगतका वर्षमा जस्तै यस वर्ष पनि खानेपानीको हाहाकार भएको हो ।पोटेऐनी टोलमा अहिले सम्म पनी खानेपानी पुगेको छैन यहाँका बासिन्दाले ४०/५०लिटरको जारमा ४००/५०० मिटर तल बाट उकालो चढेर पानीको गुजरा चलाई राखेको स्थानीय भीम धामीले जानकारी दिनुभएको छ ।बिहानको कुरमुरे उज्यालो भएदेखि बेलुका राती नपरुन्जेल सम्म पोटेऐनीका बासिन्दाले पानी बोकेर गुजारा चलाउने गरेको अर्का स्थानीय अर्जुन धामीको भनाइ छ ।

 

८-१० परिवार रहेको उक्त टोलमा मान्छेलाई मात्र खानेपानीको समस्याको कुरा परै जावस, गोरु भैंसीलाइ पनि पानी बोकेर खुवाउने गरेको स्थानीयको भनाइ छ ।

 

बर्खायाममा हत्सुण्डको पानी उक्त टोलमा आउने गरेको भएपनि हिउँदको समयमा भने वर्षैपिच्छे खानेपानीको हाहाकार मच्चिने गरेको छ । खानेपानीको समस्याबाट अहिलेसम्म पोटेऐनी टोल सहित नजिक आसपासका टोलमा पनि हाहाकार स्थिति सृजना भएको छ ।सिंहदरबारको अधिकार गाउँ गाउँमा आए पनि व्यवस्था फेरियो, स्थानीय बासिन्दाको अवस्था फेरिएन । सिगास ४ को पोटेऐनी टोल खानेपानीको हाहाकार भएको उदाहरण मात्रै हो सिगासका कतिपय गाउँबस्तीमा अझैपनि खानेपानीको चरम अभाव रहेको छ त्यसैले सम्बन्धित निकायले उक्त समस्या माथि ध्यान दिनु जरुरी देखिन्छ ।

Loading...