लैंगिक हिंसा न्युनीकरणका लागि एक्सिस बिद्याश्रम विद्यालयद्वारा कानुनी मेला सम्पन्न

एक्सिस बिद्याश्रम माध्यमिक बिद्यालयले एक्सिस कानुनी मेला सम्पन्न गरेको छ। उक्त कानुनी मेलामा कानुन सम्बन्धी बिभिन्न बिषयमा प्रतियोगीतात्मक र अप्रतियोगितात्मक कार्यक्रमहरु समावेश गरिएको थियो।

No description available.

 

लैंगिक हिंसा न्युनीकरणमा स्थानिय न्यायिक निकायको भुमिका भन्ने Talk show रहेको थियो जसमा धनगढी उपमहानगरपालिकाका पुर्व उपमेयर सुशिला मिश्र भट्ट र स्थानिय न्यायिक निकायका कानुनी अधिकृत खडक कुंजेडाले बिद्यार्थी हरुले सोधेको प्रशनहरुको जवाफ दिएका थिए। यसै गरी सम्बन्ध बिच्छेद को मुद्दामा Case hearing गरिएको थियो।

No description available.

 

भ्रष्टाचार बिरुद्द बिद्यार्थीहरुको hand print collection जस्ता अप्रतियोगीतात्मक कार्यक्रम रहेका थिए भने कानुनी मुद्दा मा नै आधारित रहेर चित्रकला प्रतियोगिता, निबन्ध प्रतियोगिता तथा वादविवाद प्रतियोगिताहरु सम्पन्न गरिएको थियो।धनगढीमा रहेका कानुन संकाय पढाई हुने बिद्यालयहरु धनगढी नमुना मा.बि., सुदुरपश्चिमांचल एकाडेमी,क्रिसेन्ट सिटी कलेज, एलाईन्स ईन्टरन्यासनल कलेज तथा एक्सिस माध्यमिक बिद्यालयमा कक्षा एघार र बार्हमा कानुन पढीरहेका बिद्यार्थीहरुको उक्त कार्यक्रममा उलेख्य सहभागिता रहेको थियो। यस्तो प्रकारको कानुनी मेला सुदुरपश्चिमा नै पहिलो पटक सम्पन्न भएको हो।

No description available.

 

कानुन पढिरहेका बिद्यार्थीहरुलाई प्रत्यक्ष रुपमा सहभागी गराई कानुन सम्बन्धी गहिरो ज्ञान दिने उदेश्यले उक्त कानुनी मेलाको आयोजना गरिएको एक्सिस माध्यमिक बिद्यालयका प्राचार्य अनिता पन्तले जानकारी गराउनु भयो।

Loading...