विश्वको सबैभन्दा अग्लो मानिस, दिन दिनै उचाई बढेको देखेर चिकित्सकहरु नै अचम्मित, कति छ त उहाँको उचाई ?

अफ्रिकी देश घानाबाट एक व्यक्ति विश्वको सबैभन्दा अग्लो मानिस हुन सक्ने खबर बाहिर आएको छ । उनको पहिचान २९ वर्षीय सुलेमान अब्दुल सालेहको रूपमा गरिएको छ। सुलेमानका अनुसार उत्तरी घानाको स्थानीय अस्पतालले उनको उचाइ ९ फिट ६ इन्च पुगेको बताएको छ । तर, पत्रकारले लम्बाइ नाप्दा सुलेमानको लम्बाइ ७ फिट ४ इन्च भयो ।

 

संसारको सबैभन्दा लामो बाँच्ने व्यक्तिको लम्बाइ ८ फिट २.८ इन्च छ। टर्कीमा बस्ने ४० वर्षीय सुल्तान कोसेनको नाम हाल गिनिज वल्र्ड रेकर्डमा छ । सोही क्रममा सुलेमान भन्छन्, ‘म अझै बढिरहेको छु, तीन–चार महिनामा मेरो उचाइ बढ्छ । तीन–चार महिनापछि मलाई देख्नुभयो भने थाहा हुन्छ– मेरो उचाइ बढेको छ । बिबिसी डट कमको रिपोर्टका अनुसार सुलेमान केही वर्षअघि गिगान्टिज्म नामक रोगबाट पीडित थिए। यस कारण, उनको लम्बाइ अत्यधिक बढ्दै गएको छ।

 

जसका कारण उनीहरुले सबै प्रकारका समस्या झेल्नु परेको छ । उनी हरेक महिना डाक्टरकहाँ जाने गरेका छन् । अस्पतालकी नर्सले जब उनको उचाइ नापे, उनी छक्क परिन्, उनले भनिन्, ‘तिमी त स्केलभन्दा अग्लो भएको छौ । अहिले पनि आफ्नो उचाइ रोकिएको छैन, बढ्दै गएको सुलेमान बताउँछन् ।यो देखेर डाक्टरहरु पनि अचम्ममा परेका छन् किनकी उनीहरुले यस्तो केस पहिले कहिल्यै देखेका छैनन् ।

 

जब नर्सले सुलेमानको उचाइ नाप्दै थिइन्, उनलाई समस्या भयो, त्यसपछि उनले आफ्नो सहकर्मीलाई फोन गरिन् । सहकर्मीले पनि लम्बाइ राम्ररी नाप्न नसकेपछि थप डाक्टर र नर्स बोलाइयो।सुलेमान भन्छन् कि उनीहरूको लम्बाइ अहिले छिमेकका धेरै घरहरूको लम्बाइ नाघेको छ। जब पर्खालबाट लम्बाइ नाप्न भनियो, उनीहरूले अग्लो भवन पाउन सकेनन्। त्यसपछि इन्च टेपको सहायताले उनको उचाइ नापियो ।

Loading...