बडिउडमा तहल्का मच्चाउदै आएका सलमान र शाहरुकलाई पछि पार्दै अक्षय कुमार नम्बर 1 मा ईन्ट्री, अमिरखान नबौ नम्बरमा

ब्याक टू ब्याक बक्स अफिस पराजयको बावजुद, अक्षय कुमारले शाहरुख खान, सलमान खान, ऋतिक रोशनलाई पछि पार्दै ओरम्याक्सको डिसेम्बर २०२२ को सूचीमा सबैभन्दा लोकप्रिय बलिउड पुरुष स्टार बन्न सफल भएका छन् । सन् २०२२ मा अक्षय कुमारका चार फिल्म ‘बच्चन पाण्डे’, ‘सम्राट पृथ्वीराज’, ‘रक्षाबंधन’ र ‘रामसेतु’ थिएटरमा रिलिज भएका थिए, जुन बक्स अफिसमा नराम्ररी फ्लप भए ।

यद्यपि अक्षय शीर्ष स्थानमा पुग्न सफल भएका हुन् । जबकि शाहरुख खान र सलमान खान क्रमशः दोस्रो र तीन स्थानमा छन्। यस बाहेक कार्तिक आर्यनको नाम पनि टप १० को सूचीमा पर्न सफल भएको छ । फिल्म फ्लप भए पनि अक्षय बलिउडका चर्चित पुरुष स्टारको सूचीमा नम्बर १ बनेका छन् ।

यो सूची हेर्दा उनका फिल्मको असफलताले दर्शकमाझ खिलाडी कुमारको लोकप्रियतामा कुनै असर नपाएको देखिन्छ । यसैबीच, अभिनेताको सेल्फी, ओएमजी २ , र बडे मियाँ छोटे मियाँ २ जस्ता ठूला फिल्महरु आगामी रिलीजहरू छन्। ओरम्याक्स स्टार्स इण्डियाको यस सूचीमा, सलमान सबैभन्दा लोकप्रिय पुरुष हिन्दी फिल्म स्टारहरूको सूचीमा दोस्रो नाम हो। सन् २०२२ मा उनको कुनै ठूलो फिल्म छैन ।

सलमानले रितेश देशमुखको मराठी फिल्म ‘वेद’ र तेलुगु फिल्म ‘गडफादर’मा क्यामियो गरेका छन् ।यससँगै शाहरुखको पनि २०२२ मा कुनै फिल्म थिएन तर उनी तेस्रो स्थानमा छन् । यद्यपि शाहरुख आर। माधवनको रकेटरीस् द नाम्बी इफेक्ट र ब्रह्मास्त्र थिए । चौथो नाम ऋतिक रोशनको छ । उनको यो वर्ष रिलिज भएको ‘विक्रम वेधा’ हिट साबित भयो । पाँचौं नम्बरमा रणवीर कपुरको नाम छ । सन् २०२२ मा उनी ‘शमशेरा’ मा देखा परे जुन नराम्रोसँग फ्लप भयो ।

पछि उनी ‘ब्रह्मास्त्र’ मा देखिए, जुन हिट साबित भयो । छैटौं स्थानमा अजय देवगन छन् । २०२२ मा अजयको बहुप्रतिक्षित फिल्म दृश्यम-२ आयो। फिल्मले थिएटरहरूमा ठूलो हलचल मचाएको थियो। यो सूचीमा रणवीर सिंह सातौं नम्बरमा छन् । सन् २०२२ मा उनको फिल्म ‘सर्कस’ आयो, जसले बक्स अफिसमा आफ्नो जादू देखाउन सकेन र नराम्रोसँग पछाडी परेको थियो । वरुण धवन आठौं नम्बरमा छन् ।

यो वर्ष उनको फिल्म ‘भेडिया’ रिलिज भएको थियो जसले सिनेमाघरमा निकै हल्ला मच्चाएको थियो । यो लिस्टमा आमिर खानको नाम ९ नम्बरमा छ । सन् २०२२ मा उनी ‘लाल सिंह चड्ढा’ मा देखिएका थिए, जुन डिजास्टर साबित भयो। कार्तिक आर्यनको नाम अन्तिम नम्बर अर्थात् १० औं स्थानमा छ ।सन् २०२२ मा उनले बक्स अफिसमा ‘भूल भुलैया–२’ जस्ता हिट फिल्म दिए । उनको ‘फ्रीडी’ पनि चर्चामा थियो ।

Loading...