सल्यानमा कक्षा ५ र ८ मा पढ्ने विद्यार्थीहरुले बनाए हेलिकप्टर, सबै विद्यार्थीको हौसला बढाउन सेयर गरौ

label समाचार प्रकाशक query_builder October, 25 2018

सल्यान । सल्यानमा आजदेखि छैठौं कृषि, पशु, वन, पर्यटन, उद्योग, व्यापार तथा साँस्कृतिक महोत्सवमा शुरु भएको छ । उक्त महोत्सवको एक विशेष आकर्षण बनेको छ १५ वर्षमुनिका स्थानीय विद्यार्थीले निर्माण गरेको हेलिकप्टर । उक्त हेलिकप्टर प्रदर्शन गरिएको छ । जिल्लाको ढोरचौरमा रहेको निराजन माविमा कक्षा ८ मा पढ्ने १५ बर्षका दिपक राना, कक्षा ५ मा पढ्ने निरज रोका र श्रीनगरमा रहेको ब्राइटपर्ल एकेडेमीमा कक्षा ७ मा पढ्ने १३ बर्षका बसन्त कुमार बुढाथोकीले बनाएको नमुना हेलिकप्टरलाई मेलामा प्रदर्शन गरिएको हो । हेलिकप्टरलाई मञ्चको दायाँपट्टी ठुलो स्थानमा आकर्षक भनेर राखिएको छ ।

केहि स्थानीय श्रोत साधन र बाँकी सामाग्री नेपालगञ्जबाट ल्याएर उनिहरुले उक्त हेलिकप्टर सल्यानमै निर्माण गरेका हुन् । महोस्तवमा कृषि तथा पशुपालनको क्षेत्रमा काम गर्ने किसानका लागि स्टलहरु राखिएका छन । त्यस्तै विभिन्न वन तथा बाताबरण र पर्यटन सम्बन्धी पनि स्टलहरु राखिएको छ ।महोत्सवको उद्घाटन संघिय प्रतिनिधि सभाका सदस्य तथा विना विभाग्य मन्त्री टेक बहादुर बस्नेतले गरेका हुन । सल्यान उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष वीर बहादुर चलाउनेको अध्यक्षतमा भएको कार्यक्रममा प्रदेश सभा सदस्यहरु प्रकाश ज्वाला र गुलावजंग शाहको पनि विशेष आतिथ्यता रहेको थियो ।

उद्घाटन कार्यक्रममा शुभकामना दिनेहरुले यस्ता महोत्सवहरु हुने तर ती महोत्सवले पार्ने प्रभावका बारेमा जानकारी नहुने कुरातिर ध्यान दिएर मेला तथा महोत्सवहरु राख्नुपर्ने बताएका छन । महोत्सवमा सल्यानका राजनीतिक दलका प्रतिनिधि र स्थानिय तहका प्रतिनिधि तथा विभिन्न संघसंस्थाहरु शुभकामना दिएका थिए ।

तपाईंको प्रतिक्रिया दिनुस्