यसरी बनाउनुहोस् माघे संक्रान्तिमा मिठो तिलको लड्डु, पक्राउने तरिकासहित

label सुदूर खबर संवाददाता query_builder January, 11 2019

काठमाडौं । हिन्दू धर्मालम्वीको महत्वपूर्ण पर्व मध्ये एक हो, माघे संक्रान्ति पनि । माघे संक्रान्तिमा थारू समुदायले माघी पर्वका रूपमा पनि मनाउँछन् भने अरु समुदायले पनि यो पर्व मनाउने प्रचलन छ । माघी मौलिक संस्कृतिले भरिएको सबैभन्दा ठूलो पर्वको रूपमा लिइन्छ । माघे संक्रान्ति दिन स्नान गरी तिलको आगो ताप्नाले वर्ष भरिको पाप पखालिन्छ भन्ने समुदाय अनुसार यसदिन विभिन्न परिकार बनाए खाने प्रचलन छ । यस मध्ये एउटा हो तिलको लड्डु ।

सबैलाई तिलको लड्डु बनाउन नआउला । यही सोचेर हामीहरुले केही तरिकाबारे जानकारी दिन खोजिएको हो । तिलको लड्डु बनाउनलाई आवश्यक पर्ने सामाग्रीहरुमा २५० ग्राम तिल, २५० ग्राम गुड, १ चम्चा घ्यु रहेका छन् ।

पकाउने विधि
सबैभन्दा पहिला तातो भाँडामा तिल राखेर रातो हुँदासम्म भुट्ने । तातोको भाडामा १ चम्चा घ्यु राखेर गुडलाई पकाउने । पाकेको गुडमा भुटेको तिल राखेर चलाउने । केही बेरमा मिक्स भएको गुड र तिललाई सानो सानो आकारमा डल्ला बनाएर तिलको लड्डु तयार गर्ने ।

तपाईंको प्रतिक्रिया दिनुस्
सुदूर खबर संवाददाता

सुदूर खबर संवाददाता

सुदूर खबर अनलाइन मिडिया प्रा.लि. द्वारा सञ्चालित यो (www.sudurkhabar.com) सुदूर पश्चिमको पहिलो र एक मात्र आधिकारिक अनलाइन न्यूज पोर्टल समयानुसार पाईलाहरु अगाडि बढाउँदै सही सूचना र निश्पक्ष समाचार सम्प्रेषण गर्न हामी तपाई माझ उपस्थित छौँ ।