सरस्वती जयन्तीको अवसरमा यस्ता ५ चिजबस्तु घरमा भित्र्याउदा नसोचेको सफलता प्राप्त हुने

label समाचार प्रकाशक query_builder February, 09 2019

हर कसैंले आफ्नो जीवनलाई अद्भुत बनाउँने सपना देख्छ । जीवनलाई सफल बनाउँनको लागि तपाईको तयारी र तपाई वसेको वातावरण जस्ता धेरैं कुराहरु आवश्यक छ, तर धेरै व्यक्तिहरू यस्तो वातावरण सामेल हुदैनन्। धेरै व्यक्तिहरुले कठिन काम पछि आफ्नो क्षमता गुमाउँछन्। यो पनि समस्याको कारण हो, जहाँ युवा तयारी गर्ने मात्र फल प्राप्त नहुने हो भने श्रमको लागि ऊर्जा कहाँ हुन्छ ? वास्तु यस्तो विज्ञान हो, जसले हाम्रो वरिपरि भएको ऊर्जा प्रयोग गर्दछ जुन हाम्रो सफलताको लागि वातावरण तयार पार्नमा सहयोगी हुन्छ। भविष्यको सफलताको लागि घरको सुःख र शान्तिको लागि वास्तुशास्त्रमा केहि चीजहरू धेरै सहयोगी हुन सक्छन्। माता सरस्वती वा घर मा यी मध्ये केहि चीज सम्बन्धित ५ चीजहरू राख्नुहोस्। यसले तपाईमा भएको नकारात्मकता हटाउँछ र तपाईंको वरपर सकारात्मकताको वातावरण बनाउँछ। यी कुराहरू लाभकारी हुन सक्छ

विणाः विणा देवी सरस्वती को सबै भन्दा प्रिय वस्तुहरु मध्ये एक हो। विणालाई धेरै पवित्र मानिन्छ र यो घर मा राखिएको छ भने सुख र शान्ति को वातावरण बनाईराख्छ। यसले हाम्रो रचनात्मकता क्षमता बढाउँछ। विणा बजाउँदा आउँने आवाजबाट हाम्रो घरको परिवारको वातावरण र ऊर्जाशील भएर भरिएको हुन्छ।

हाँसको तस्विरः हंस देवी सरस्वतीको एउटा वाहन हो, त्यसैंले यो शुभ मानिन्छ। घरको यस्तो भागमा हाँसको तस्विर वा शो९टुकको राखिएको हुनुपर्छ, जहाँबाट घरको प्रत्येक सदस्यले यसलाई सामना गर्दछ। यसले दिमागलाई शान्त र ध्यान केन्द्रित गर्ने शास्त्रहरुमा उल्लेख गरिएको छ ।

मयुर प्वाखः मयुरको प्वाँख धेरै देवता र देवीहरूसँग सम्बन्धीत छ । यसलाई घरमा राख्नु धेरैं फलदायक हुने विश्वास रहँदैं आएको छ। मयुर पंखहरू घरको मन्दिरमा र बच्चाको कोठामा राखिनुपर्छ। नकारात्मक ऊर्जा त्यस ठाउँबाट हटेर जान्छ र तपाईलाई सफल हुनबाट कसैंले रोक्न सक्दैन।

कमलको फूलः हरेक दिनको पूजामा अन्य फूलहरुसँगैं कमल फूलको पनि प्रयोग गर्नुपर्छ। मन्दिरमा कमल फूल राख्दा घरमा आनन्द र शान्तिको वातावरण राख्छ। मन्दिरमा दैनिक पुरानो कमल हटाउनुहोस् र ताजा फूलहरू राख्नुहोस्। यसले घरमा एक ताजा वातावरण ल्याउँछ, जो तपाईंलाई आफ्नो लक्ष्य बनाइ राख्नको लागि मद्धतगार हुन्छ ।

मूर्ति या सरस्वती को तस्वीरः देवी सरस्वतीलाई शिक्षा को देवी को रूप मा मानिन्छ। घर मा माता सरस्वतीको मूर्ति राखेर र हरेक दिन उनको उपासना गर्नाले जीवनमा सफलता र प्रगति ल्याउँछ भन्ने विश्वास रहँदैं आएको छ । हामीले परिश्रमसँगैं भाग्य र हाम्रो वरपरको वातावरणलाई पनि सफल जीवनका लागि ख्याल राख्नुपर्छ ।

तपाईंको प्रतिक्रिया दिनुस्